Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
OBJEDNÁVKU LZE SPOJIT BEZPLATNĚ S OBJEDNÁVKOU NA NAŠICH PARTNERSKÝCH STRÁNKÁCH www.limidesign.cz
STAČÍ V KOŠÍKU OZNAČIT.
Výměna zboží za jiné není možná. Zákazník vždy nejdříve obdrží za vrácené a námi překontrolované zboží (dle obchodních podmínek) peníze. Pokud si zákazník přeje objednat například jinou velikost nebo se rozhodne pro jiné zboží, jeho přání vyřídíme formou nové objednávky.
Děkujeme za pochopení
Známe to všichni. Někdy se nám oblečení srazí, jindy zabarví. Jak to ale udělat, aby se to nestávalo často, ideálně vůbec?
Základem je nejdříve prostudovat cedulku na oblečení. Cedulka s údaji, jak s výrobkem zacházet, musí být vždy u oblečení. Podle těchto údajů lehce rozlišíte, zda můžete oděv vyprat v pračce, či jej prát ručně a nebo dokonce donést do čistírny.
Než se rozhodnete prát, určitě oblečení vytřiďte. Doporučuje se třídit jak barevnost, tak i materiál. Například bavlněné povlečení, utěrky či ručníky určitě nemůžete prát na vyšší stupeň s bavlněnými tričkami. Ano, můžete namítnout, že se pořád jedná o bavlnu, ale v tomto případě je velký rozdíl ve zpracování bavlny. Tričko je zpracované odlišným tkaním a bývá pružnější než třeba utěrka. Perte je tedy odděleně. Zatím co bavlněné povlečení, utěrky či ručníky můžete prát na vyšší teplotu (40 až 60stC... u utěrek klidně až na vyvářku), trička, mikiny a tepláky pak na nižší. Obecný trend je nyní uvádět při teplotě 30st.C.
Oblečení rozdělte také podle barevnosti. Nikdy nevíte, která barva vám pustí a který výrobek uvolněnou barvu zase nasaje. Základem je prát samostatně:
- bílé prádlo
- červené prádlo - zde opravdu důsledně dodržet
- černé prádlo
- barevné prádlo - to můžete ještě roztřídit dle tónu zbarvení (tmavší či světlejší)
Říká se, že je dobré před prvním praním barvu zafixovat. Babské rady doporučují ocet, který má snad každý z nás doma. Na 1l vlažné až teplé vody použijte 1dc octa. Oblečení do něj namočte a několikrát ručně promáchejte a vyždímejte. Po té nechte cca 1 hodinu namočené. Oblečení pak vymáchejte v čisté vodě. Pokud prádlo ještě pouští, celou akci zopakujte. Zda to pomůže dokonale však není jisté.
Ocet můžete také přidat do pračky k praní.
Dalším základním pravidlem je používat kvalitní prášky na praní. Na barevné rozhodně nepoužívat prášky s bělícími účinky. Dnešní módou (a zároveň dobrou zprávou pro životní prostředí) je používat doma dělané prášky na praní. Zároveň také spoustu hospodyněk upouští od použití aviváží, aby se "údajně" nezanášelo prádlo či pračka. Místo aviváže, můžete opět využít již nám známý ocet, který nejen pomáhá fixovat barvu, částečně desinfikovat oblečení, ale navíc jej i změkčí.
Pokud vše shrneme do pár základních rad, můžeme říci:
- studujte cedulky
- dodržujte doporučenou teplotu praní
- roztřiďte oblečení dle barevnosti i materiálu
- používejte vhodné a kvalitní prášky na praní - ideálně ty domácí
a vyzkoušejte "babské rady" - třeba právě tu s octem
Přejeme vám, aby vaše oblečení stále zářilo novotou i čistotou.
Váš